Dr. Vikram Chauhan

Dr. Vikram Chauhan ajurvedsky lekar osobne konzultacie

Dr. Vikram Chauhan je vyštudovaným lekárom Ajurvédskej medicíny a expertom na konzultácie v oblasti ajurvédskej medicíny. Pochádza z Indie. Má obrovské skúsenosti s bylinami a ich použitím. Bol prizvaný do rôznych národných aj medzinárodných televízií, napísal množstvo článkov týkajúcich sa zdravia do medzinárodných novín. Vytvoril a prezentoval prednášky na rôznych národných aj medzinárodných fórach a kongresoch.

Dr. Vikram vedie od r. 1999 zdravotné ajurvédske centrum v Chandigarhe, v Indii. Je expertom na pulznú diagnostiku, diagnostiku na základe zmien na jazyku, farmakológiu bylín (dravyaguna) a ajurvédsku liečbu akútnych a chronických komplikovaných ochorení, ako je napríklad zlyhanie obličiek, zlyhanie pečene, podporné programy pre liečbu rakoviny, detoxikačné programy, astma, alergie, myopatia a rôzne nervové ochorenia.

Taktiež navštevuje distribútorov po svete a poskytuje im konzultácie, pripravuje semináre a lekcie. V súčasnosti vedie 1 výrobnú spoločnosť, 1 exportnú obchodnú spoločnosť, svoju ajurvédsku kliniku v meste Chandigarh v Indii a ponúka zdarma ajurvédske konzultácie pre svojich pacientov online.


Ocenenia:

  • Národné ocenenie Rajiv Gandhi vydané vládou Indie počas národnej konferencie v New Delhi za výnimočné úspechy na poli ajurvédy.
  • Ocenenie vydané Zdravotníckou organizáciou v Malajzii.
  • Cena Health Excellence Award a certifikát od nadácie Business & Community v Indii
  • Opakovane pôsobí ako lektor v oblasti ajurvédskej farmakológie študentom BAMS. Pravidelne navštevuje Európu a organizuje lekcie a semináre pre študentov ajurvédy.

Dr. Vikram Chauhan Receiving Award

Dr. Vikram Chauhan prijíma ocenenie Rajiv Gandhi


Pikošky:

  • Dr. Vikram pripravil a odprezentoval prednášku o bylinných produktoch a ajurvéde pre Princa Charlesa a Camilu Parker počas ich návštevy v Indii.
  • Dr. Vikram je autorom publikácie, ktorá je úvodom do ajurvédy: Ayurveda – Gods manual for healing (Ajurvéda – Božský návod na liečbu)
  • Dr. Vikram pracoval ako ajurvédsky lekár bez nároku na honorár pre mnohé charitatívne organizácie. Jeho úlohou bolo šíriť svoje znalosti o účinkoch bylín medzi chudobnými dedinčanmi v Indii.